czwartek, 30 kwietnia 2015

Mackami i kolorem

Od jakiegoś czasu nie było nic z jakąś konkretniejszą akcją, a jeszcze mniej w kolorze więc postanowiłę to nieco nadrobić. Oto najnowsza praca w kolorze z MSD4. Macki i ich ofiara.

wtorek, 21 kwietnia 2015

Kirito Musume

Ci którzy oglądali drugi sezon anime SAO, wiedzą o co chodzi. Kirito przenosi się do dry Gun Gale Online (GGO). Trafia mu się męski awatar o dziewczęcej urodzie. Wszyscy na pierwszy rzut oka biorą go za dziewczynę, co spryciarz wykorzystuje do zdobywania informacji i ekwipunku. Jednak skutkiem ubocznym tego planu jest to, że zdobywa rzesze wyznawców. W czwartym odcinku Sword Art Offline II, który stanowi dodatkowy odcinek-podsumowanie Asuna i Sinon, zabraniają mu ujawniać swojej prawdziwej płci by nie zawiódł swoich fanów i maja już dla niego plan bycia prawdziwą dziewczyną. Nawarzyłaś sobie piwa to je wypij.

Sam grywam w MMO, ale unikam wybierania żeńskich awatarów, gdy wyobrażam sobie, że biegam po świecie gry z cyckami na klacie dziwnie się czuje. Dlatego wolę męskie awatary. Po za tym Kirito ma o tyle dobrze, że w języku japońskim jest forma wypowiedzi, która pozwala swobodnie wypowiadać się ukrywając swoją płeć w języku polskim tego nie ma.

wtorek, 7 kwietnia 2015

Hinata wciąż jest zła i skociała

Hinata wciąż zła. Tym razem mały ukłon w stronę afrykańskiego folkloru o ludziach-lampartach.

Ludzie-lamparty

Lamparty występują zarówno w Afryce, jak i w Azji, przez co są bohaterami większej liczby legend niż inne wielkie koty. W wierzeniach uosabiają odwagę, agresję, ale także przebiegłość. Na ich kulturowym wizerunku silnie odcisnęły się wyobrażenia o śmierci, życiu pozagrobowym i wędrówkach duszy. W różnych rejonach Afryki można spotkać się z opowieściami o czarownicach, zsyłających na ziemię złe dusze, przybierające postać lamparta. P.E. Joset zbadał sporo przypadków aniotyzmu (od słowa anioto, oznaczającego członka związku ludzi-lampartów) wśród BaBali i BaLika z północnego Konga. Tubylcy oskarżali tam ludzi-lampartów o szereg morderstw. Ciągnęły się one aż do 1933 roku, kiedy to władze kolonialne rozpoczęły śledztwo. Członkowie „lamparcich stowarzyszeń” wykorzystywali strach, jaki budziły te zwierzęta. Przechodzili inicjację, odziewając się w ich skóry, i naśladowali je w czasie napadów, posługując się ostrzami w kształcie pazurów. Dwudziestego czerwca 1937 roku „Neue Freie Presse” doniósł z Afryki Równikowej o ludziach-lampartach przebranych w maski i skóry, porywających młodzież, dokonujących rytualnych mordów i pożerających ciała zabitych. Dwudziestego piątego września 1945 roku w Lagos dokonano egzekucji osiemnastu członków takiego stowarzyszenia, terroryzujących okolice Galabar w Nigerii. Ludzie-lamparty wierzyli, że spożycie serca lamparta zapewni im odwagę, niektórzy zaś byli przekonani, iż dzięki temu zyskają moc stania się bestią. Co ciekawe istnieją relacje spanikowanych świadków, które rzekomo potwierdzają ów „fakt”.

W niektórych regionach Nigerii i w Zairu uważa się za oczywiste, że lamparty to nie zwierzęta, lecz ludzie, którzy przybrali taką postać.

Z portalwiedzy.onet.pl

Postanowiłem zrobić coś w ten deseń. Dżungla w afryce, pasowała by do One Piece więc podpowiedziałem Nami gdzie można znaleźć złoto, ale chyba zapomniałem o czymś wspomnieć.

czwartek, 2 kwietnia 2015

Hinata jest zła.

Hinata jest zła. Moje mroczne fanarty zdobyły jaką taką popularność na deviantarcie. Hinata zawsze mi się podobała i moje pierwsze koślawe dojiny, były jej poświęcone. Postanowiłem pójść za ciosem i stworzyć serie artów o złej Hinacie.

Pierwszy art brzmi " Z woli boskiej i katowskiej". Mama jeszcze kilka pomysłów o złej hinacie. Jeśli sami macie też pomysły to chętnie posłucham.

Bo w końcu nie ma tego dobrego co by na złe nie wyszło. (made by "Overlord") Jak równierz.
Dobrze jest być złym (made by "Dungeon Keeper")