poniedziałek, 22 grudnia 2014

Szyderczy szkic

Tym razem szkic z niedawno wydanego u nas Sword Art Online. Tym razem czerwony gracz członek gildii Laughing Coffin (przetłumaczone u nas jako Szydercza Trumna).

Liz jest kowalem i to ona wykuła dużą ilość broni jaką posługuje się Kirito i spółka, na nią spada też obowiązek naprawy. Kirito mówi, że nieźle zdziera z klientów. Jako że mam doświadczenie z MMORPG muszę przyznać, że kupcy i rzemieślnicy to straszni zdziercy. Sama nosi lżejszy pancerz metalowy, a walce używa puklerza i maczugi. W ALO jest leprechaun'em, co pozwala jej osiągnąć wysoki poziom w skilach rzemieślniczych.

XaXa jest PK(Player Killer dosł. Zabójcza Graczy), należy do gildii Laughing Coffin. Gildia zabiła ponad stu graczy, a dowodzili nią sadyści uwielbiający torturować ofiary co czyniło ich najgorszymi draniami wśród graczy.  W końcu gracze z frontu uformowali party wielkości rajdowej i rozgromili LC. Jednak część członków przeżyła, wśród nich wymienieni są PoH(lider gildii), XaXa i Johny Black.
Później XaXa wraca w MMOFPS "GGO", gdzie jako Sterben alias Death Gun, zabija graczy przy pomocy swego tajemniczego pistoletu Type 54 "Black Star". Rząd nakazuje Kirito rozwiązanie sprawy. Ostatecznie Sterben alias XaXa przegrywa i ląduje w poprawczaku ze specjalną pomocą psychologiczną.
W SAO XaXa posługuje się rapierem, w GGO używa pistoletu Type 54 "Black Star", który jest chińską wersją TT-33, jego bronią główną jest Silent Assassin wytłumiony karabin snajperski. W zanadrzu ma też wytworzony przez siebie rapier, zrobiony z poszycia statku kosmicznego. Jego kluczowym atutem jest płasz pozwalający mu na materialny kamuflaż optyczny, czyli czyni go całkowicie niewidzialnym, jak predatora.

Tak sobie gdybam, co myślicie o tłumaczeniu Laughing Coffin na Szyderczą Trumnę?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz