piątek, 4 kwietnia 2014

Eksperyment z wrażeniem ruchu

Jedną z rad jakie wyniosłem są linie sprawiające wrażenie ruchu. Poczytałem trochę wiadomej literatury, postanowiłem wypróbować taką technikę. Tak wiem że nie widzicie rastrów, ale w tych artach nie o nie chodziło.  Choć rysunki chyba zyskały na dynamice.


2 komentarze:

  1. Dobry kierunek, ale wymaga poprawy. Spójrz tu (pierwszy, górny kadr): http://g.e-hentai.org/s/7cce1466ef/687915-31 - kreski oznaczające ruch rozchodzą się promieniście od określonych punktów, równolegle, owszem, ale nie w idealnych rzędach. No i padają z kilku punktów ciała, pokazując ruch wszystkich jego części. Do tego, poza nimi, masz jeszcze te symbole graficzne (np. nad tyłkiem) pokazujące intensywność. Bo rusza się całe ciało, każdy jego element. Cycki podskakują po swojemu, głowa też, a pośladki inaczej. Dynamika to też pot, łzy, otwarte usta (ale zauważ, że zwykle na rysunkach są one "niedomknięte", rysowane niedokończoną linią - to też masz na podanej wyżej przykładowej stronie).

    OdpowiedzUsuń
  2. To ja od siebie dodam coś o fryzurach - zamiast zamykać je jedną kreską, oddzielającą włosy od reszty twarzy, czasami może spróbuj je rozpuścić, jakiś kosmyk tu, tam, rozrzucone itd. Dzięki temu nie będa wyglądały jak z plastiku.

    OdpowiedzUsuń