piątek, 29 marca 2013

Ino macki CG set

Na wstempie zaznaczę że w poniższym eksperymencie nie chodziło o kolory tylko o samo rysowanie CG setów do Visual novel. Jak wie każdy kto grał w Visual novel, obrazki w takiej grze, składają się z serji podobnych do siebie sytuacji. Grafika przedstawionych w nich sceny różni się drobnymi szczegółami np, wyrazem twarzy jednej z postaci. Chciałem się dowiedzieć czy pomysł mój jak zrobić coś takiego trzymał się kupy. Screny wyglądają tak. sam przyznaje że nie jest to poziom japońskich VN.Tekst zostawiam waszej wyobraźni. Mnie chodziło o sprawdzenie tego czy mój pomysł ma jakiś sens. Musze przyznać że trafiłem z pomysłem techniki w sedno. Ręcznie stworzyłem jeden lineart, potem w photoshopie stworzyłem odpowiednie różnice w szkicu. Na koniec wypełniłem kolorem (przypominam jeszcze raz celem tego eksperymentu, nie było poprawienie zdolności kolorystycznych lecz, wypróbowanie pomysłu tworzenia scen do VN). Mogę pomysł projektu uznać za sukces, choć sam wiem że w kwestii barw jeszcze sporo mi brakuje.

niedziela, 24 marca 2013

Obmacane czarodziejki

Oto gotowa wersja życzenia o Sailor Moon z Sailor Mars i Sailor Jupiter. Tak na marginesie to już drugie życzenie z Sailor Jupiter. Pierwsze można podziwiać w zakładce ze spełnionymi życzeniami. W Sailor Moon chodzi przede wszystkim o energie zwłaszcza na początku, więc wykorzystałem ten motyw. Do tego macki i całowanie jak proszono, a oto rezultat.

czwartek, 21 marca 2013

Inkantacja

Gdy wykończałem dziś rastrami ostatnie strony "Maid Slave Raidy"
Przemyślałem ostatnie próby z kolorowaniem w photoshopie i zrobiłem tę grafikę.


Premiera "Maid Slave Raidy"

Nareszcie. 

Nieważne jak to nazwiecie oto nowy dojin z Lighting Warrior Raidy. Już do pobrania z tego linku.

Masa paczki jest spora bo aż 48 MB, wynika to z tego, że dojin liczy 34 strony i  poszło  na niego sporo rastrów. Nie będę się rozpisywał o historii tworzenia "Maid Slave Raidy" bo zostało to już opisane w poniższym poście.

wtorek, 19 marca 2013

Wieści o Raidy

Prezentuje wam wyrysowaną i pokolorowaną wersje okładki dojinu o Raidy.
Na pewno rzuciły się wam w oczy dwie rzeczy po pierwsze to że okładka została pokolorowana za pomocą copiców, a druga to zmiana tytułu. Jakbym określił prace nad tym dojinem. Jeśli zamknoł bym to w jednym słowie było by to adekwatne i trafiające w sedno słowa, a jest nim:


WARIACTWO


Gdy po raz pierwszy wpadłem na pomysł Raidy jako pokojówki, ów pomysł nie był zbyt dobry. Historia z mało ciekawa płapką i niezbyt ciekawą postacią negatywna. Cisnołem pomysł w kąt, ale jakoś ciągle miałem go z tyłu głowy. Potem Derek zaproponował art w którym Raidy byłaby pokojówką, odpisałem w komentarzach na zakładce z życzeniami o moim pomyśle z dojinem i wtedy ten pomysł wrócił do łask. Pierwszą poważna zmianą była nowa antagonistka (nie powiem wszystkiego by nie zepsuć przyjemności czytania), jednak to było zamoło więc dołożyłem jeszcze trzecią dziewczynę. Tak powstała obecna wersja mangi. W między czasie, tytuł zmienił nazwę na niewolnicza posiadłość. Oprócz tego rysując doszedłem do wniosków że tu i ówdzie kadry są za słabe, więc je poprawiłem. Projekt okładki też zmieniał się kilka razy.  Do tego doszła kolejna zmiana okładki, tytuł "Niewolnicza posiadłość" wydał mi się za słaby, więc zminiłem go na "Maid Slave Raidy", co stanowi nawiązanie do orginalnego tytułu serii "Lighting Warrior Raidy". Chyba już rozumiecie powiązanie.

Bez cienia wątpliwości z moich mang i dojinów "Maid Slave Raidy" jest tym w który włożyłem najwięcej pracy.

niedziela, 17 marca 2013

Nami, burger i zmiany

Jak już wiecie z poniższych postów rozpoczołem zakrojone na szeroką skalę eksperymenty z kolorowaniem w photoshopie przy okazji odkryłem kilka technik pracy przy programie graficznym, które znacznie usprawniły moją pracę. Wymusiło to swoistą zmianę systemu, w jakim dotychczas rysowałem.
Dotychczas rysowałem do pełnego zaczernienia pól, jednak teraz zdecydowałem się rysować ręcznie aż do lineartu. Za przykład posłuży nam to. To miała być okładka, ale projekt dojinu do niej został odrzucony.Mając gotowy lineart mogę obrobić wszystko w photoshopie

Klasyczna strona czarno-biała. Dzięki eksperymentą z kolorowaniem okryłem kilka zastosowań w tym różdzkę, która pozwoliła mi szybko pracować nad dużymi odszarami. Dotychczas musiałem używać pędzla. Dzięki temu udało mi się znacznie skórcić czas potrzebny do obróbki strony.
System kolorowania w photoshopie już poznałem, problemem jest manipulacja barwami. Bo powiedzmy sobie szczerze kolorowanie nie jest prostą rzeczą zwłaszcza próba odszukania odpowiednich barw, a kolory skóry są bardzo trudne do odnalezienia. Oczywiście wciąż będę rysował za pomocą markerów, to że mam już jakiś pogląd na kolorowanie za pomocą CS3 nie oznacza że porzucę copici.Teraz coś co zapewne bardziej was interesuje "Niewolnicza posiadłość" jest już na 81% ukończona. Powinienem skończyć najpóźniej do końca miesiąca.

Kolejny kolorowy eksperyment z CS3

Wypróbowałem metodę kolorowania ze strony polskamanga.pl oto co wyszło.
Od razu mówię kolor skóry był zamierzony. Akurat miałem lineart, którego nigdy nie publikowałem więc, postanowiłem go pokolorować, sprawę ułatwi mi fakt że znalazła się książka pokazująca jak kombinować kolory w photoshopie. Myślę że nie musze kupować tableta bo mam CS3 i myszkę. JEdnak jeśli co mam jeden na oku.

czwartek, 14 marca 2013

Raidy w kolorze z komputera

Od jakiegoś czasu zasypują mnie żądaniami bym kolorował na kompie. Dobra przesadzam, Czytelnicy bloga sugerowali mi kolorowanie, moich prac przez programy graficzne podając ekonomiczne powody takiego postempowania. Sam przyznaje że jako rysownik powinienem się tego nauczyć. Nie mam tableta, anie forsy na niego, wiec poniższe kolorowanie zrobiłem za pomocą PS3 i myszki.

Jak to zrobiłem?
Wziołem jedną z moich starych prac.
Z dokumentu PSD usunołem warstwę z rastrami i miałem gotowy lineart. No prawie Renkaw i paski, były zaczernione już w orginale, jednak skoro miał to być eksperyment zdecydowałem się zostawić wszystko tak jak jest. Tak miałem już jedną warstwę na kontur.  Dodałem jeszcze dwie jedna na kolor podstawowy, drugą na cienie. Potem wypełniłem wszystko odpowiednimi kolorami i oto co otrzymałem.


Jest to właściwie pierwsze kolorowanie w kompie, które mnie zadowoliło, i przekonało mnie że warto rozwijać ten system. Jednak zgryzem mógło by być odnalezienie kolorów. To ustawienia niebieskiego, żółtego i czerwonego, to zupełnie coś innego niż moje proste pudełko z copicami.
Proszę wszystkich o opinie rady i komentrze. każdy by się przydał.

wtorek, 12 marca 2013

Bardzo wiele złych zakończeń.

Witam wszystkich na początek pragnę ogłosić dobrą wiadomość bo reszta jest zła albo bardzo zła. Obecny stan projektu "Niewolnicza posiadłość" jest na ukończeniu w 61%. Szczegóły możecie zobaczyć w zakładce z moimi projektami. Lecz teraz przejdźmy do słych wieści.

Ostatnio odezwało się moje zamiłowanie do horrorów i dungenów i zrobiłem te dwie rzeczy.
Co w tym złego? Jej na pewno jest źle.
Dungeon of Death czyli Lochy Śmierci, to rozwojowy art set, do którego będę co jakiś czas robił nowy rysunek przy okazji możecie go też zobaczyć na moim deviantarcie o tu . Oto jak mogą skończyć bohaterowie. Na deviancie jest też zamieszczona historyjka z ich ostatnich chwil.

Wpadłem też pomysł na dwa nowe dojiny. Pierwszy to Crossover z Fairy Tail i Lighting Warrior Raidy, wiem że w poprzednim poście zamieściłem coś takiego, ale tu nastompiła poważna zmiana. Folles ustąpiła miejsca Mariel, upadłej anielicy z drugiej części gry i zarazem przedostatniego boss. Specyfikacja H Mariel (Futanari i wibratory). Ostatnio wciąż rysowałem Yuri i chyba po trochu zrobiło mi się dość. Cztery screny z gry możecie zobaczyć tu: 1, 2, 3, 4. Jednak koncepcja będzie podobna, czyli samotna wyprawa z opłakanym skutkiem. Ostatnio też wpadło mi coś takiego do głowy.
Gdy opublikowałem ten rysunek został ciepło przyjęty, wiec pomyślałem czemu by zamiast kolejnego rysunku nie zrobić dojinu o takiej tematyce z Nami i Lucy. Sam nie wiem czemu lubię je tak drenczyć.

Jak widzicie wciąż rysuje Niewolniczą posiadłość, a moja głowa pracuje, czy też pędzi jak shinkasen, z mniej lub bardziej mrocznymi pomysłami i na dodatek nie ma hamulców.

czwartek, 7 marca 2013

Wizyta u doktor Folles

Nie dawno przyszło mi na myśli coś czego jeszcze nie robiłem Crossover. Może taki.
Lucy i Folles.

Pomyślałem sobie co by było gdyby Lucy pomyślała tak. "Natsuru, Gray i Erza wszystko niszczą i większość wynagrodzenia idzie na pokrycie szkód, z czego zapłacę czynsz". Potem wzieła by z tablicy jakieś zlecenie na samotną misję, i ruszyła do podziemia, a tam wdałaby się w walkę z Folles. Lucy ma swoje gwiezdne duchy, ale jeśli nie mogłaby ich wezwać, bo Folles użyła by swojej magii kontrolującej umysły, mogłoby się zdarzyć coś takiego. Lucy zrobiła by striptiz, który Folles nagrała by wideo-kulą, potem przykułaby Lucy do Fotela ginekologicznego, zdjeła urok i zrobiła by dokładne "badania lekarskie". Potem użyła by szantażu by zmusić ją do przysięgi wierności i przysięgania (wiadomo dlaczego), że nie są panią i niewolnicą, tylko kochankami i uleganie Folles sprawia jej to przyjemność. Na koniec mogła by się zjawić Raidy i Lucy wyśpiewała by wersje o swoim masochizmie jak z nut.
Pierwszy raz trafił mi się taki pomysł. Jeśli się spodoba może zmienię go w mangę.

wtorek, 5 marca 2013

Kolejna porcja artów z Raidy


Oto nowa porcja artów z Lighting Warrior Raidy. Nie wiem czemu wciąż ta seria, ale podobają mi się klasyczne fantasy z wątkiem BDSM, ale do rzeczy.
Ostateczne upokorzenie Fon Fon
Folles i wosk

 Shura i Lina

niedziela, 3 marca 2013

Thunder New's

Prezentuje wam nowy art z Lighting Warrior Raidy.(nie mam tylko pojęcia czemu wciąż tylko je robię). Powyższa sytuacja przedstawia to co by się stało gdyby Shura z bandy Jami wpadła w rence Tiss, albo Shizuku chciałaby zapłacić ciałem swojej niewolnicy, za nowy zestaw shirukenów. Ostatonio przyszedł mi do głowy nawet pomysł na dojin z Lighting Warrior Raidy, opowiadający nie o samej Raidy, ale o bandzie Jami. Jak Sudia, Shura i Jami trafiły do Lake Blue, jak trenowały porwane dziewczyny, jak spotkały się z Raidy, przyszła po nie Leciill i jak żyło im się w lochach aż do uwolnienia przez Raidy.

Teraz podsumowanie tworzenia "Niewolniczej posiadłość"
Obecnie mam 5 w pełni zedytowanych i wyrastrowanych stron
6 stron czeka na edycje w photoshopie
5 jest w formie pełnego szkicu ołówkowego.
Postemp prac jak zwykle możecie sprawdzić w zakładce z moimi aktualnymi projektami.

piątek, 1 marca 2013

Życzenie z Queens Blade zostało spełnione

Oto kolejna wersja zboczonego ogrodu, lub jak kto woli spełnione życzenie z Queens Blade.
Ten kwiatek jest przyjazny jak chwast.