wtorek, 26 lutego 2013

skill: wepons fetish

Oto mój nowy art z wykorzystaniem copiców
Skill: wepons fetish

Tym razem Elizabet ze "Swordart onlain" Teraz wiadomo jak pani kowal odreagowuje stresy i frustacje po tym jak przegrała z Asuną o Kirito. Przy okazji życzenie dotyczące Allyne z Queens Blade jest już na etapie lineartu i czeka tylko na kolorowanie, a "Niewolnicza posiadłość" idzie cały czas do przodu.

sobota, 23 lutego 2013

Kap... kap... gorąco

Oto kolejny caption tym razem od Arkona.
Wielkie umysły myślą podobnie. jak skończyłem ten rysunek też pomyślałem że Tis byłaby w niebo wzięta (a Raidy trafiła by do woskowego piekła). Od razu widać renke mangowca nastawionego głównie na visual novel.

piątek, 22 lutego 2013

Raidy i dob... złe zakończenia.

Prezentuje wam kolejną porcje captionów nadesłaną przez Dagger. 

Oba niesamowicie mi się podobają oddają klimat orginalnej serii. A to dla mnie jest ważne w doujindo. Daje  11 punktów na 10 możliwych. Te dwa są najlepsze z dotychczas nadesłanych przez ciebie captionów. Przy okazji napłynęło nowe życzenie. Alleyne z Queens Blaade + macki. Po życzeniach z amerykańskich serii nic mnie nie zaskoczy, zwłaszcza że te do tej serii powstał już niejeden dojin. Wymyśle jakąś ładną scenę możliwe, że zrobię to w kolorze, bo chciałbym przetestować nowy sposób malowania włosów.

Teraz nieco smutniejsza wiadomość. Ponownie pojawiła się weryfikacja obrazkowa do komentarzy. Uprzedzając wasze pytania w stylu dlaczego to robię, odpowiedź jest prosta. Od początku roku jakaś organizacja pożyczkodawcza zasypuje mój blog blog komentarzami, które są jedną wielką reklamą. dotyka to postów "pozbawione ochrony" i "atak potworów". Nic tam teraz nie znajdziecie bo na bierząco je usuwałem. Styl tych "komentarzy i to że trafiąją akurat do takich postów nasuwa mi myśl że to jakiś automat. A ponieważ mam dość tej zabawy w pilnowanie moich postów przywracam weryfikację obrazkową. Pisałem już im meila, ale go zignorowali. Gdyby nie pojawiły się tę reklamo-komentarze nie przywracałbym weryfikacji. 

wtorek, 19 lutego 2013

Odrobina światła

Rzućmy trochę światła na ostatnie wydarzenia.
Biorąc pod uwagę pierwsze wzmianki o potrójnym cieniowaniu skóry poszedłem dalej i wykorzystałem to nie tylko do skóry, ale do pozostałych elementów. Tak powstało to i to tylko przy wykorzystaniu 10 markerów copic clasic, ale i tak sporo się napracowałem. Skórę zrobiłem tak najjaśniejszy kolor to E00, którym wymalowałem całą skórę jako podkład, na niego nałożyłem E11, gdy podeschło nałożyłem drugą warstwę E11 i tak otrzymałem to. Paski na rence i nogi zrobiłem z dwóch warstw C9 i wykończyłem 100. W pozostałych przypadkach po prostu nakładałem kolejne warstwy tego samego markeru. Łączywo między kamieniami to C3, na ścianach zastosowałem je trzykrotnie na podłodze czterokrotnie (to ten najciemniejszy obszar. Włosy i świeca to R29. Płomień to Y06, obramowanie diademu i chusta to Y17, sutki to R02. Samo szkicowanie było dość trudne. Dlatego że: po raz pierwszy rysuje bohaterkę w tej pozie i na dodatek robię z niej świecznik. Zaczołem też podpisywać swoje arty pseudonimem i moim adresem na devianartcie.

Dotychczas w cieniowaniu sugerowałem się seriami animę, a tam głównie jest kolor główny i jedno cieniowanie. Jest ku temu dobre wytłumaczenie po pierwsze krócej nakłada się jedne cień zamiast dwóch. głęmsze cieniowanie wymaga więcej umiejętności i czasu. A serie anime mają terminy i ograniczony budżet. A wytworzenie serji anime sporo kosztuje. W europejskiej telewizji obowiązuje system PAL co daje częstotliwość 24 klatek na sekundę to 1440 klatek na minutę, a to 36000 klatek na 25 minut animę, czyli jeden odcinek. Wyobraźcie sobie ile to pracy zwłaszcza jeśli robi się tasiemiec na cztery sezony lub taki gdzie nie widać końca jak "Bleach" lub "Naruto" W Japonii obowiązuje inny system choć nie znam jego częstotliwości. Z tego powodu serie TV mają mniejsze cieniowanie, choć są wyjątki takie jak "Death Note" powiedzmy sobie szczerze najmroczniejsza seria Jumpa i prosta grafika rodem dajmy na to z "Fairy Tail" bez żartów. Jednak zeszliśmy z tematu. Wróćmy do kwestii rysunków.

Gdy opublikowałem to.
dostałem informacje od bondagepublishing, który prowadzi onlain (na zasadzie od fanów dla fanów) magazyn bdsm, że chętnie przyjeli by moje prace gdybym coś dla nich narysował. Jednak teraz pracuje nad dojinem podeśle im coś jak skończe i wymyśle coś dobrego i typu oryginal. Co do dojinu, prace idą powoli jednym z głównych powodów, jest to czego nigdy wcześniej nie robiłem. Przerysowanie strony, która nie jest dość dobra. Etapie szczegółowego szkicu widzę czy strona posiada odpowiednie ładunek wrażenia. Kilka kadrów nie było dość dobrych, więc je poprawiłem. W paru przypadkach musiałem poprawiać je kilka razy by osiągnąć odpowiedni efekt. Drugim powodem jest pewna doza chaosu w moim życiu czyt. tak mnie wszystko gna, napędza etc że nie wiem gdzie mam rence wsadzić. Aktualnie próbuje dalej rysować i walczyć z chaosem i uczynić "Niewolniczą Posiadłość" prawdziwym dziełem dojinowej sztuki.

czwartek, 14 lutego 2013

Eksperyment z kolorem skóry

Przeprowadziłem pewien eksperyment z kolorem skóry. Kilkakrotnie polecano mi kolor skóry w trzech odcieniach. Wymyśliłem taką metodę kolorystyczną. Jednak proszę was o opinie. Lepsza jest skóra w trzech odcieniach, czy może w dwóch? Na porównanie macie jedną z moich starszych prac.

niedziela, 10 lutego 2013

Przesłuchanie Raidy

Prezentuje wam nowy fanart z eroge "Lighting Warrior Raidy" i zarazem nową próbę z zastosowaniem rastrów. Mam nadzieje że się podoba.
Ta tortura zwie się kołyską judasza, źródłem bólu jest sama prawo grawitacji. Nie trzeba pracować można zawiesić ofiarę na kołysce i zostawić ją tak i patrzeć. Jeśli chce się można tak trzymać ofiarę całą noc, tę sytuacje nazywano "pozycją straży nocnej". Kołyska judasza to taki młodszy brat drewnianego konia czarownic wynaleziony przez hiszpańską inkwizycje, dziś gości w studiach SM. Przy okazji to ustrojstwo wystąpiło w też odcinku piątym "Bible Black: New Testament"  Mam też finalną wersje strony z Niewolniczej posiadłości.
Można chyba zaryzykować stwierdzenie że oswoiłem się z rastrami z kompa. Moja pierwotna filozofia rysunku brzmiała 100% tradycyjnej ręcznej techniki, lecz teraz uległa zmianom. Teraz obecna filozofia mówi lineart i zaczernianie ręcznie, a rastry w kompie.

piątek, 8 lutego 2013

Korekta rysunku

Uwzględniając ostatni komentarz i przeglądająć specjalne materiały (sami wiecie jakie), postanowiłem wrócić do cieniowania rastrem, zwłaszcza że chyba udało mi się znaleźć właściwy stosunek szarości. Daje do porównania dwie wersje rysunku. Jeśli macie dla mnie jakieś porady to słucham.
wersja 1

wersja poprawiona

wtorek, 5 lutego 2013

Pierwsza strona nowego dojinu z Raidy

Oto pierwsza strona Dojinu z Lighting Warrior Raidy(wersja bez napisów). Taki styl będzie reprezentował dojin. myślałem że później zacznę rysować, czyli po sesji egzaminacyjnej, ale nie mogę wytrzymać bez rysowania.

sobota, 2 lutego 2013

Wysyp Naruto

Oto kolejna porcja artów tym razem z Naruto.
 Karin Slave
 Naruto Shemale
 Sakura Nurse
 Shizune Sushi
 Temari footjob
 Kasyno Konan
Ten Ten Job