środa, 24 kwietnia 2013

Rozważania na temat stylu


Ostatatnio dostaje sporo adnotacji co do zmian w sposobie rysowania. Przede wszystkim chodzi o postacie, o ich wydłużenie i proporcje. Sam zaczołem zwracać większą uwagę na perspektywę. Do tego doszła też kwestia oczu, u których sam rozważałem poprawy. Do tego dostaje porady rysowania mniej ostrą kreską niż dotychczas by kształty były bardziej opływowe.
Ostatnio pojawił się komentarz że mój styl nawiązuje do mang shonen. Prawdopodobnie wynika to z wpływu "Naruto" i z tego że początkowo to właśnie na tym się wzorowałem, to jeden z powodów, dla których w moich wcześniejszych pracach jest tak mało rastrów. Była też opinia o pośpiech. Cóż czas udało mi się zaoszczędzić dzięki temu że zwykle rysuje kilka stron na raz. Pozwala to co prawda zyskać na czasie, ale chyba na dłuższą metę to nie pomaga, bo wzmaga pospiech. Musze przeanalizować to co do mnie wpłyneło i to zastosować. Nie od razu Rzym zbudowano.

Doszedłem na razie do paru rzeczy. Po pierwsze przykładać większą wagę do proporcji i perspektywy zwolnić przy procesie tworzenia.

Chcę podzienkować wszystkim krytyko-dawcą gdyż takie wskazania wiele dla mnie znaczą, gdyż pomagają mi dostrzec z problemy których sam bym nie zauważył i dzięki czemu sam mogę się rozwijać.  Szkoda mi że mój crossover nie odniósł sukcesu baaa... okazał się totalną porażką i niemal nikt go nie pobrał, choć styl uległ poprawie w rysunku porównaniu z "Maid Slave Raidy".
Moje ostatnie dzieło wariacja na temat kobiety pająka.
Po pierwsze zadbałem tu o proporcje, zwolniłem też znacznie przy rysowaniu, jak widać są rzensy i brwii, zrobiłem też białe światło na włosach czego dotychczas nie robiłem. Staram się raz po raz ulepszać moją technikę rysunku. Choć przyznaje że mój styl przypomina obecnie ten z "Koe de Oshigoto"

1 komentarz:

 1. Kilka poradników rysowania, które mogą ci się przydać:
  http://g.e-hentai.org/g/84748/f540e54f82/
  http://g.e-hentai.org/g/84759/9adb6c6367/
  http://g.e-hentai.org/g/463722/2bc7fe535b/
  http://g.e-hentai.org/g/464873/6456f9fff7/
  http://g.e-hentai.org/g/392814/de63e23314/

  OdpowiedzUsuń