piątek, 25 stycznia 2013

Atak psychopatycznego kucharza

Zgodnie z zamówieniem oto gore lineart dla Izy 
Masterchef Fauda Ramzes
Musze przyznać że jestem bardzo zadowolony. Zwłaszcza z postaci Ramzesa udało mi się połączyć psychopatyczne szaleństwo z powieszchownością dżentelmena. Wysłałem już lineart mailem, do Izy teraz pozostaje czekać na kolorową wersje. 
Teraz słówko o samym Ramzesie i jego filmie "Blood Feast". Właściwie można go uznać patriache, gdyż był pierwszym, filmem z gatunku groteski, choć według dzisiejszych standardów jest średni a jest tak z kilku powodów. Film powstał w 1963 roku, wtedy nie było takich efektów specjalnych i sztuczek komputerowych, a zasady dotyczące tego co można pokazać w filmie były bardziej rygorystyczne niż dzisiaj. Czyli autorzy mieli bardziej skrepowane rence niż dzisiejsi autorzy horrorów. Co do samego kucharza sam Ramzes był restauratorem egiptologiem, posiadał posąg bogini Ishtar i pod jego wpływem postanowił urządzić ucztę z ciał młodych kobiet, by ożywić egipską boginie. 
W filmie sam Ramzes zostaje zdemoskowany podczas próby zabicia ostatniej ofiary i podczas ucieczki wskakuje do śmieciarki gdzie zostaje zgnieciony przez prasę. W dzisiejszych Ramzes dajmy na to spadłby z urwiska uznali by że nie mógłby tego przeżyć i policja zaczeła by na spokojnie szukać ciała, ale morderca by powróciłby w ostatniej minucie filmu by zabić swoją ofiarę. Co do samych horrorów w latach 80-tych powstały filmy o plemianach kanibali, Jason Voorhees, Fredy Kruger, trzej baracia: jednooki, trójpalczasty i ostrozemby z "Drogi bez powrotu", Victor Crowley z "Topora", Hrabina elżbieta Batory ze "Stay Alive". Powstał też "Blood Feast 2" gdzie wnuk Ramzesa Fauda Ramzes III kontynułuje dzieło swego dziadka. Oni i wielu innych są spadkobiercami woli Fauda Ramzesa szalonego egiptologa, wyznawcy Ishtar i kucharza-kanibala.

1 komentarz:

  1. Szkic jest super, bardzo mi się podoba. Będzie się nad nim ciekawie pracowało. Mam nadzieję, że uda mi się ubrać Ramzesa w odpowiednie dla niego kolory. Naprawdę super praca, w czasie wolnym między egzaminami będę powolutku kolorować.
    Dzięki jeszcze raz za poświęcenie czasu temu projektowi.
    Pozdrawiam.
    Iza

    OdpowiedzUsuń